PROGRAM

9:30 Registracija udeležencev
10:00 Uvodni pozdrav
Vesna Nahtigal, GZS
10:05 Kakovost zraka v Sloveniji
Tanja Koleša, Sektor za kakovost zraka, ARSO
Viridi delavnica - sklop: Krožno gospodarstvo
10:20 Direktiva o industrijskih emisijah – pomen, doprinos napovedane spremembe
Antonija Božič Cerar, GZS
10:35 ZVO-2A v luči evropske zakonodaje
Ana Stanič, E&ALaw
10:55 Obratovalni monitoring emisij snovi v zrak iz nepremičnih virov onesnaževanja – novosti v luči ZVO-2A
Tone Kvasič, MOPE
11:15 V&O
11:30 Odmor za kavo
Viridi delavnica - sklop: Izzivi krožnega gospodarstva
11:45

Predlog direktive o okoljskih trditvah
Tatjana Orhini Valjavec, MOPE

12:00

Pogled kozmetične industrije na napovedano EU zakonodajo o okoljskih trditvah, embalažo in odpadno embalažo
Solène Flahault, Cosmetics Europe

Viridi delavnica - sklop: Trajnostno ravnanje s snovmi in izdelki
12:35 Okrogla miza: Trajnost, včeraj, danes, jutri
Marija Čebular Zajec, MGTŠ
Florian Schmalz, Eurochambres
Marko Homšak, Talum
Andrej Kržan, Kemijski Inštitut
Teodor Prosen, Telekom Slovenije
13:35 Podelitev nagrade okoljski trajnostni menedžer
13:45 Trajnostna moda – modna revija
14:00 Kosilo in mreženje


Predavatelji



Ana Stanič je angleška in irska odvetnica in direktorica E&A Law Limited, ki svetuje državam, podjetjem in mednarodnim inštitucijam na področju energetike, okoljevarstva  in prava EU. Zastopala je stranke pred evropskim sodiščem in v mednarodnih arbitražah.  Uvrščena je med 5 najboljših angleških pravnikov na področju energetike.


Antonija Božič Cerar se že več kot 20 let na Gospodarski zbornici Slovenije ukvarja z okoljskimi vprašanji, pomembnimi za gospodarstvo. Na GZS vodi Službo za okolje, podnebje in energijo. Pred tem se je strokovno ukvarjala z različnimi okoljskimi področji, tako v zasebnem kot javnem sektorju.


Tone Kvasič je diplomiral na Fakulteti za elektrotehniko, Univerze v Ljubljani. Zaposlen je na Ministrstvu za okolje, podnebje in energijo, kjer pokriva področje industrijskih emisij v zrak in vode ter področje hrupa v okolju.


Marija Čebular Zajec je strokovnjakinja na področju industrijske politike, krožnega gospodarstva in trajnostnega razvoja. Na področju teh vsebin sodeluje tudi v odborih in delavnih skupinah mednarodnih inštitucij, predvsem v okviru OECD in EU.


Marko Homšak je bil do upokojitve decembra 2023 zaposlen v družbi Talum d.d. kot skrbnik varstva okolja in od leta 2011 direktor odvisne družbe Talum Inštitut, nazadnje pa je opravljal dela svetovalca predsednika uprave družbe Talum. V Talumu je uspešno vzpostavil sistem vodenja za varstvo okolja v skladu s SIST ISO 14001, laboratorijskega preskušanja po SIST ISO 17025 ter osnove za taksonomijo in trajnostno poročanje družbe. Na AlmaMater Europaea v Mariboru je bil izvoljen v docenta za predmet Ekoremediacije za podiplomske študente


Solène Flahault, Director Public Affairs at Cosmetics Europe

Cosmetics Europe represents 27 national associations and around 8000 SMEs in the cosmetics sector in Europe.

Solène has first-hand public affairs experience both at national and international levels. She has worked for more than 20 years in EU and international institutions, first for the agency Weber-Shandwick, then with Carrefour where she managed the representative office of the European retail leader in Brussels. She then defended the interests of the aviation sector as Director of Public Affairs & Environment at ATR Aircraft, then at ERA - European Regions Airline association.

Solène joined Cosmetics Europe in 2023, where she designs and implements advocacy strategy with the EU institutions to ensure public support for the cosmetics sector and to make policymakers aware of the specificities and role of this industry. She is also responsible for ensuring Cosmetics Europe members’ awareness of EU policy challenges and opportunities and further developing Cosmetics Europe reputation and visibility in Brussels. Topics at hand vary from consumers safety, chemicals management, packaging & labelling, claims, competitiveness & internal market and sustainability.

Solène graduated from University Paris Dauphine, Sciences Po Paris and holds an MSc degree from the London School of Economics and Political Science.


Florian Schmalz is a Senior Policy Advisor for Sustainability at Eurochambres, where he represents business interests to European institutions in the fields of climate, environmental, and energy policy. Prior to his role at Eurochambres, he served as a Policy Officer at the Austrian Ministry for Economic Affairs and the Austrian Economic Chamber. Florian holds Master's degrees in Law and International Relations.


Prof. Andrej Kržan je raziskovalec na Kemijskem inštitutu kjer se ukvarja z okoljskimi vidiki plastike in polimernih materialov. Sodeloval je v raziskavah na področju reciklaže plastičnih odpadkov, razvoja biorazgradljivih in bioosnovanih plastičnih materialov. V zadnjem času se ukvarja predvsem z vprašanjem onesnaževanja okolja z mikropastiko.


Teodor Prosen je vodja trajnostnega poslovanja in poslovne odličnosti v Telekomu Slovenije. Ima 25 let izkušenj z delovanjem v panogi telekomunikacij in informacijsko-komunikacijskih tehnologij. Tekom kariere je deloval v različnih vlogah tako v Sloveniji kot v tujini, predvsem na področjih razvoja in implementacije novih tehnologij, vodenja kompleksnih projektov, upravljanja poslovnih procesov, digitalne transformacije in načrtovanja strategij. V zadnjih letih se osredotoča na razvoj in upravljanje področja trajnostnega poslovanja in poslovne odločnosti, aktivno pa sodeluje tudi v domačih in mednarodnih združenjih.


Tanja Koleša, je univerzitetna diplomirana kemičarka, trenutno vodja Sektorja za kakovost zraka na Uradu za stanje okolja na Agenciji RS za okolje. Zadnjih 15 let dela na področju imisijskega monitoringa kakovosti zunanjega zraka v Sloveniji. Večino časa se je ukvarjala s problematiko delcev PM2,5 in PM10 v zunanjem zraku.


Tatjana Orhini Valjavec je diplomirala na Fakulteti za družbene vede iz mednarodnih odnosov. Od leta 2001 dela na ministrstvu, pristojnem za okolje.

V prvih letih je delala v Službi za mednarodne odnose in evropske zadeve, na področju bilaterale in multilaterale. Koordinirala je procese na področju okolja za vstop Slovenije v OECD in sodelovala pri delu vodnogospodarskih komisij.

Več kot 10 letu dela v Direktoratu za okolje, tudi na področju programiranja evropske kohezijske politike. Je nacionalna kontaktna točka za EU program LIFE za področje okolja in članica odbora Programa Life.

Pokriva horizontalne okoljske vsebine, predvsem vsebine krožnega gospodarstva, okoljskih znakov, EMAS sheme. Aktivno vodi dejavnosti na področju zelenega javnega naročanja. Usklajuje pripravo Direktive o zelenih trditvah.




Pokrovitelji dogodka


Zlati partner

Pokrovitelj





Partnerji